Pielgrzymka do Świętego Krzyża

Pielgrzymka do Świętego Krzyża

Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkę do ruin klasztoru Krzyża Świętego w Klastrompuszta na Węgrzech. Będzie to bardzo dobra okazja do tego, aby być razem, lepiej się poznać, wspólnie się modlić, ale nade wszystko chodzi o nawiedzenie grobu naszego Patrona i miejsca, które jest kolebką Zakonu Paulinów. Taka „pielgrzymka do korzeni” to jak zaproszenie do domu rodzinnego, aby pokazać swój świat.

14 maja 2017 r.

Wyjazd z Jasnej Góry o godz. 4.00

W planach: Msza św. w ruinach klasztoru Krzyża Świętego - kolebki zakonu paulińskiego, miejsca, gdzie został pochowany bł. Euzebiusz i pierwsi paulini; wyjście w góry Pilis do groty bł. Euzebiusza; majówka (obiad, grill, odpoczynek w plenerze); zwiedzanie Ostrzyhomia.

Powrót na Jasną Górę ok. godz. 22.00

Koszt: 150 zł. Opłatę należy przelać na konto: WBE, ul. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa 73 1140 2004 0000 3602 7654 6046, w tytule wpłaty trzeba podać imię i nazwisko uczestnika pielgrzymki.

Zapisy i informacje: communitas.beati.eusebii@gmail.com +48 575 659 378. Do ubezpieczenia należy podać: adres zameldowania i datę urodzenia, przy okazji warto podać także telefon kontaktowy.

Każdy już indywidualnie załatwia sprawy noclegu na Jasnej Górze, w zależności od tego na jak długo zamierza się zatrzymać. Warto pomyśleć o tym wcześniej, gdyż w sezonie pielgrzymkowym czasem Dom Pielgrzyma jest zapełniony.

Planujemy przystanek na stacji benzynowej w Chyżnem, aby zabrać osoby z Jabłonki i okolic.

Zabieramy prowiant. Na miejscu planujemy wspólny biwak - grill. Warto zabrać ze sobą to wszystko, co przyda się w świętowaniu.

Jeszcze ważna informacja dla osób, które obawiają się trudów związanych z chodzeniem. Autokar podjedzie na samo miejsce przeznaczenia. Planujemy wprawdzie wyjście do groty bł. Euzebiusza, które jest trochę męczące, ale ta część programu będzie tylko dla chętnych. Pozostali mogą pozostać na dole i odpocząć. Potem w planach jest jeszcze zwiedzanie bazyliki w Ostrzyhomiu, ale i tam także postaramy się podjechać jak najbliżej a na miejscu nie ma dużo chodzenia.

ZAPRASZAMY!